Hakkımızda

OLUŞUM Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.

Oluşum Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. 3568 Sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu çerçevesinde faaliyet göstermekte olup, bilgi ve deneyim sahibi denetim danışmanlık kadrosuyla müşterilerine hizmet vermekte, vergi mevzuatındaki bilgi ve deneyimi ile, devamlı değişmekte olan mevzuat ve sonuçları konusunda müşterilerini sürekli bilgilendirmekte ve sorunlarının çözümünde profesyonel destek sağlamaktadır. Mevzuat değişiklikleri konusunda tüm müşterileri bilgilendirmek amacıyla sirkülerler yayınlamaktadır.

Oluşum Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş., kurumsallaşmış yapısı ile meslek etiğine bağlı kalarak yerli ve yabancı, tüm müşterilerine en üst kalitede mali danışmanlık ve denetim hizmetleri sunmayı ilke edinmiştir

OLUŞUM, Mayıs 2007 tarihinden bu yana Nexia International''in üyesidir.

Nexia International

Nexia International, bünyesinde bulundurduğu bağımsız denetçiler, uzman danışmanlar ve yönetim danışmanları ile dünya çapında faaliyet gösteren büyük bir organizasyondur. Nexia''nın başarısının sırrı; dünyanın önemli finansal ve ekonomik merkezlerinde faaliyet gösteren ve bulundukları ülkelerde ilk onda yer alan üye firmalar tarafından temsil ediliyor olmasında saklıdır.Bu yapılanma; Nexia''nın uluslararası faaliyetleri bulunan müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda yüksek kalitede ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmesini sağlamaktadır.

Nexia International, 1971''de "Oppenheim Appel Dixon & Associates (A.B.D.)" ve "Spicer & Pegler" (İngiltere) tarafından kurulmuştur. Bu iki kurucu şirket Londra ve New York''un önemli merkezlerinde yer alan ve finans sektöründe faaliyet gösteren önemli firmaların yarısından fazlasına hizmet vermiştir.

1971''den günümüze kadar Nexia''nın en önemli artısı üye ortaklarının, uzmanlık ve bilgilerini tüm Nexia ağının müşterilerinin kullanımına sunmakta gönüllü olmalarıdır. Ağın "bir firma, bir bölge" politikası bunu sağlamaktadır.

Nexia ayrıca ortaklarının özellikle vergi ve UFRS alanında yaptığı çalışma ve bilgilerini çeşitli yayınlar aracılığıyla kamuya aktarma geleneğiyle övünç duymaktadır. Nexia Üyeleri düzenlenen yıllık vergi konferansları ve yıllık genel toplantıların yanı sıra düzenli bölgesel toplantılarda da bilgi paylaşımı ve fikir alış verişinde bulunma şansına sahiptirler. Nexia özellikle genç üyelerinin eğitimine büyük önem vermekte ve bu amaçla periyodik olarak yarının liderleri programları ve genç yöneticiler için seminerler düzenlemektedir.

Her müşteri profesyonel bir firmadan yüksek standartlarda hizmet beklemektedir. Nexia düzenli Kalite Kontrol İncelemeleri ile üyelerinin kalitelerini onaylamaktadır. Ayrıca bütün üye firmalar kendi bölgesel mesleki organizasyonlarına üye olmak zorundadır.

Şirket Verileri:
Yıllık Hasılat : 2,22 milyar ABD Doları
Ofis Sayısı : 528
Ülke Sayısı : 103
Toplam Çalışan Sayısı : 18.014


Kadromuz


Alanlarında engin tecrübe ve bilgi birikimine sahip kadrosu ile OLUŞUM, denetim ve danışmanlık faaliyetlerini etkin ve kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Mustafa SAYGI
Mustafa SAYGI

Mustafa SAYGI

Ortak, Yeminli Mali Müşavir

Eğitim:
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat ve Maliye Bölümü (1982)

Mesleki Deneyim:
Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu, Hesap Uzmanı (1983 – 1997)Yeminli Mali Müşavir (1997- )


Nursel ÖZTÜRK
Nursel ÖZTÜRK

Nursel ÖZTÜRK

Ortak, Yeminli Mali Müşavir

Eğitim:
Ankara Üniversitesi SBF, İktisat ve Maliye Bölümü (1982) TODAİE (Yüksek Lisans-1996)

Mesleki Deneyim:
Turizm Bankası, Uzman (1983 – 1986)Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu, Denetçi Yrd., Denetçi ve Baş Denetçi (1986 – 2009) Yeminli Mali Müşavir (2009- )


Erdal KENGER
 Erdal KENGER

Erdal KENGER

Ortak, Yeminli Mali Müşavir

Eğitim:
Gazi Üniversitesi, İİBF-İşletme Bölümü ( 1982), Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Muhasebe Finansman (1994-Yüksek Lisans)

Mesleki Deneyim:
Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu- Mali İşler Finansman Şefi (1979 – 1984) Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu- Denetçi Yardımcısı, Denetçi ve Baş Denetçi (1984 – 2009) Yeminli Mali Müşavir (2009 - )


Ahmet ŞAHİN
Ahmet ŞAHİN

Ahmet ŞAHİN

Ortak , Yeminli Mali Müşavir

Eğitim:
Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümü (1974)

Mesleki Deneyim:
Maliye Bakanlığı - Vergi Denetmeni (1977-1978) Petrol Ofisi Teftiş Kurulu Başkanlığı- Müfettiş (1978-1999) Yeminli Mali Müşavir (1999- )


Hülya SAYGI
Hülya SAYGI

Hülya SAYGI

Denetçi, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Eğitim:
Ankara Üniversitesi SBF, İktisat ve Maliye Bölümü (1982) ODTÜ İİBF, İktisat Bölümü (1997-Yüksek Lisans)

Mesleki Deneyim:
Devlet Yatırım Bankası, Proje Değerlendirme, Uzman (1983 – 1987),Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş., Krediler bölümlerinde Uzman ve Yönetici (1987 – 2011)Oluşum Yeminli Mali Müşavirlik (2011-)


Zennure SARISAKALOĞLU
Zennure SARISAKALOĞLU

Zennure SARISAKALOĞLU

Denetçi, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Eğitim:
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi – 2013

Mesleki Deneyim:
Serbest Muhasebeci - 2000


Berdan ÇETİN
Berdan ÇETİN

Berdan ÇETİN

Stajyer Denetçi

Eğitim:
Dokuz Eylül Üniversitesi, İİBF, İşletme Bölümü (2013)

Mesleki Deneyim:
Oluşum Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. (2013- )


Elif ERKOÇ
Elif ERKOÇ

Elif ERKOÇ

Büro Görevlisi

Eğitim:
Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi Ev Ekonomisi Bölümü (2002)

Mesleki Deneyim:
Oluşum Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. (2008- )